טיפולי מניקור ופדיקור

מרבית האנשים, בוודאי הגברים, נוטים לחשוב שטיפולי מניקור ופדיקור הם טיפולים "נשיים" הרי מי הולך לעשות טיפול כזה אם לא אישה שרוצה לייפות את הציפורניים של הרגליים והידיים שלה? עובדה היא שגם מרבית המקומות בהם נערכים טיפולים כאלה, פונים בדרך כלל רק אל נשים.

אך האמת היא כמובן שונה, טיפולי מניקור ופדיקור מתאימים גם לגברים וגם לנשים, אנחנו יכולים למצוא לא מעט גברים שעוברים טיפולים אלו ובצדק. דרך אגב, לא מרבית ספורטאים ובפרט אנשים שמתעסקים בריצה עוברים טיפולי פדיקור לרגליים, מאחר ובמהלך פעילות ספורטיבית אסור שהציפורניים יפריעו ולא פעם, במיוחד בזמן ריצה, נוצר יובש ויש שאריות של עור מת סביב הציפורן אשר יש צורך לחתוך אותו על מנת למנוע זיהומים ולאפשר תנועה נוחה של כף הרגל.

ישנם מספר סוגים של טיפולי פדיקור ומניקור. הטיפול שכולנו מכירים הוא טיפול לייפות את הציפורניים. במסגרת טיפול זה מבצעים חיתוך, יישור וליטוש של הציפורניים. במקרה של נשים אף מתבצעת הכנה לבניית ציפורניים ובמקרה והן מעוניינות אז אפשר לבצע מניקור בג'ל או בהדבקה., ולאחר מכן ניתן לבצע בנייה. אצל גברים לעומת זאת התהליך נגמר בדרך כלל אחרי היישור של הציפורניים והסרת העור המת סביבן.

בכל הקשור לטיפולי פדיקור, הרי שכאן מדובר על טיפולים מגוונים יותר. ראשית, אפשר למצוא טיפולי פדיקור שנועדו ליישור וחיתוך, שוב מתוך מטרה למרוח לק לאחר מכן. מדובר על טיפול שמיועד לנשים מן הסתם. שנית, ישנו טיפול פדיקור שנועד לצרכים רפואיים או בריאותיים. כאן אנחנו מדברים על הסרת עור מת ומריחת משחות לצורך התמודדות עם היובש שסביב הציפורנים.

טיפול פדיקור נוסף הוא כזה שמיועד עבור מי שיש לו סכרת, טיפול זה הוא הכרחי מאחר ובמידה ולא מבצעים אותו אז עלולה להיות פגיעה בעצבי הרגל שתוביל לטרשת עורקים עם הזמן. על כן חשוב לבצע גזירת ציפורניים, טיפול ביבלות, מניעת חדירת ציפורן לעור וכן טיפול מסיבי לצורך שמירה על היגיינה של כף הרגל, דבר שחולי סכרת אמורים לעשות גם בעצמם. להבדיל מטיפולי פדיקור רגילים, הרי שטיפול פדיקור לחולי סכרת מתבצעים על ידי מומחה בפדיקור רפואי ובפרט בפדיקור לחולי סכרת.

כאמור, טיפולי פדיקור הם הרבה יותר נפוצים לגברים ולנשים, בעוד טיפולי מניקור נפוצים בעיקר בקרב נשים. הטיפולים מתבצעים בקלינקות, ספא, וכן בבית באמצעות אנשי מקצוע שמגיעים עד הבית להעניק טיפולים. הטיפול נמשך בין חצי שעה לשעה על פי מצב הרגל. אחרי הטיפול, אפשר להמשיך בשגרת היום עם רגליים נקיות ובריאות, ציפורניים גזורות, ללא יובש, עור מת או כל דבר אחר שהפריע לכם בכף הרגל, מהלך ריצה או הליכה.

מומלץ:

שיטת מיקרו HAIR לשיקום השיער – להנות משיער מלא ושופע לאורך זמן