מנעולן בחולון

זה לא קורה הרבה פעמים אך מעת לעת אנחנו נזקקים לשירותיו של מנעולן, זה קורה כאשר אנחנו מאבדים מפתח, וזה קורה כאשר אנחנו ננעלים מחוץ לבית או מחוץ לרכב, זה קורה כשאנחנו לא מסוגלים לפתוח את הכספת או שהמפתח נשבר ואין לנו שום דבר לפתוח את הדלת. אז הדבר הטוב ביותר שעלינו לעשות זה להזמין מנעולן.

כמו שיודע כל מי שמתעסק בתחום, בשביל להיות מנעולן צריך שני דברים עיקריים, ידע מקצועי בתחום ואישור ממשטרת ישראל לעסוק בתחום. אנחנו במאמר זה נסביר את החשיבות של שני הסעיפים הנ"ל עם דגש על הנקודה, מדוע צריך להזמין מנעולן שיש לו אישור לעבוד ממשטרת ישראל.

לגבי הנקודה הראשונה, היא ברורה לחלוטין, בדיוק כמו שלא נזמין חשמלאי ללא ידע מקצועי ולא נכניס את הרכב שלנו למוסך עם עובדים לא מקצועיים, אז כך גם לא נזמין מנעולן שאין לו ידע בתחום. הרי אנחנו רוצים ליהנות מעבודה טובה ומקצועית. לכן חשוב שבכל מקרה, אם אנחנו זקוקים למנעולן, שיהיה זה איש מקצוע מנוסה שמכיר את התחום, יודע כיצד לעבוד עם מנעולים ודלתות מסוגים שונים.

לגבי הנקודה השנייה היא לא פחות משמעותית ודורשת הסבר מעמיק. ישנם מקצועות אשר בשביל לעסוק בהם יש צורך באישור מהמשטרה. מדובר בתעודת יושר שמוכיחה שהאדם אשר עוסק בתחום אין שום עבירה פלילית ומעולם לא נפתח נגדו תיק. המשמעות של תעודה זו היא שמדובר באדם, אשר לפחות על פי המשטרה, מקיים חוק.

בשביל להיות מנעולן, זה אחד המקצועות שצריך תעודה שכזו. הסיבה היא פשוטה, מנעולן אחראי לפריצת מנעולים ודלתות לבתים, כלי רכב וכספות. ראשית, אם הוא לא מחזיק בתעודה כזו, עלול להיווצר חשש שהוא ינצל את הידע והכלים שבידיו בשביל לפרוץ לבתים, כלי רכב וכספות. שנית, עלול להיווצר חשש שהוא ינצל את הידע שלו בשביל להעתיק מפתחות של לקוחות שלו, שלוש, הוא עלול למכור את הידע המקצועי וכל ידע אחר לגורמים עבריינים.

כמובן שתעודת יושר איננה מלמדת הכל על המנעולן, הרי גם במשטרה יודעים שאותם מנעולנים שיש להם תעודת יושר יכולים לעשות זאת עד שייתפסו. אך אדם שדואג לפרנסתו, סביר להניח שהוא לא יעשה זאת, הרי אם ייתפס, כבר לא יוכל לעסוק בתחום.

המשטרה וגורמים מקצועיים אחרים קוראים להזמין אך ורק מנעולנים מקצועיים שמחזיקים בידם אישור לעסוק בתחום מהמשטרה. מי שמחפש מנעולן שכזה לא יתקשה למצוא אותו בכל עיר בישראל וכן הוא לא יתקשה למצוא אותו דרך אתרי האינטרנט השונים. כל מה שהוא צריך לעשות, זה חיפוש קל, ותוך מספר רגעים יופיעו בפניו שמות של אנשי מקצוע מובילים בתחום אותם הוא יוכל להזמין לעבודה אצלו.